wtorek, 29 stycznia 2013

makeup : dzienny dla opadającej powiekiWitam, dziś chciałabym przedstawić Wam prosty, dzienny makijaż dla opadającej powieki. Wiem, że dla niektórych osób ten temat może być banalny, ale z doświadczenia wiem, że bardzo dużo kobiet unika makijażu tylko ze względu na ten "mały defekt".  Ok zaczynamy:

1. Na całą powiekę nakładamy bazę. U mnie w tym wypadku bazą był przypudrowany podkład.


 2. Następnie na zewnętrznej stronie powieki nałożyłam brązowy  matowy cień.
 3. Trzeba go rozetrzeć na powiece wyciągając cieniowanie w górę, ponad załamanie, aż na powiekę nieruchomą. Następnie na wewnętrzną część powieki nałożyłam cielisty matowy cień.
 Do makijażu oka użyłam

  • cielistego matowego cienia ~~ Inglot nr. 355
  • brązowy matowy cień ~~ Pierre Rene  trio nr. 1


 4. Wracamy do zewnętrznego kącika oka. Robimy " kropeczkę " czarnym matowym cieniem. Nakładamy go na samym końcu powieki tuż przy jej załamaniu.


 W tym celu użyłam

  • czarny cień ~~ Paleta Sleek Darks


 5. Całość rozcieramy kulkowym pędzelkiem (tu: Piere Rene - mój ulubieniec)Tu możemy zauważyć jak ważne jest wyciągnięcie cieniowania nad załamanie, tak aby uzyskać złudzenie głębi.
 Końcowy efekt cieniowania.
 6. Rysujemy kreskę eyelinerem. Tutaj użyłam Oriflame Very Me Clickit w kolorze czarnym. Jak dla mnie jest najlepszy eyeliner ever, posiada wygodny pędzelek, na mojej powiece utrzymuje się cały dzień tj. min. 12 h, mimo, że mam tłuste powieki nie ściera się. Pamiętajcie aby kreskę zakończyć w miejscu gdzie kończą się Twoje rzęsy. Nie może ona być za długa, tak aby NIE nachodziła na naszą opadającą powiekę.
 7. Tuszujemy rzęsy.


  • Wonder Lash Mascara Oriflame - kolor czarny

 8. Postawiłam na delikatne usta, w odcieniu nude.
 Użyłam:

  • Pomadka Dusky Nude ~~ Oriflame GG, Jewel Lipstick 
  • Błyszczyk ~~ Vollare nr 167Wypróbujecie?

Powodzenia!!

Weronika ;)

1 komentarz: